Dla klienta

Prawa konsumenckie

Prawa konsumenckie to podstawowy zbiór chroniący osoby dokonujące zakupów nie tylko w Internecie. Praktyka pokazuje jednak, iż nie wszyscy przedsiębiorcy je respektują. Dlatego też powstał nasz unikalny program. Certyfikat Rzetelny Regulamin daje gwarancję, iż dany sklep internetowy respektuje wszystkie obowiązujące prawa konsumenckie. Dzięki naszemu systemowi mają więc Państwo pewność dokonywanego zakupu – weryfikujemy nie tylko regulamin pod kątem poszanowania praw konsumenckich, ale badamy także wiarygodność firm czy też organizatorów konkursów. Zachęcamy do zapoznania się z zasadą działania naszego certyfikatu gwarantującego, iż prawa konsumenckie w danym sklepie internetowym nie są łamane i dokonując w nim zakupów mają Państwo pełną ochronę prawną.

 

Jak to działa?

 
1
Pierwszym podstawowym elementem Twojego bezpieczeństwa jest to, że wszystkie regulaminy, które posiadają nasz certyfikat, dają Ci ochronę praw Konsumenta.
 
Dokumenty te są przygotowywane przez nasz zespół prawny. Regulamin jest zawsze zgodny z obowiązującym prawem, z wytycznymi UOKiK. Certyfikat może otrzymać tylko ta strona internetowa, która spełni nasze wymagania i standardy ochrony konsumenckiej.
 
2
Dodatkowo weryfikujemy dla Ciebie Usługodawcę lub Sprzedawcę lub Organizatora. Sprawdzamy, kto jest właścicielem serwisu internetowego, sklepu bądź kto jest organizatorem konkursu lub promocji.
 
Oprócz tego, że sprawdzamy wszystkie dokumenty rejestrowe w momencie certyfikacji, dodatkowo w okresie obowiązywania certyfikatu, prowadzimy monitoring, czy dane firmy nie uległy zmianie.
 
3
Wszystkie regulaminy są przechowywane w naszej bazie regulaminów, a nie w systemie Sprzedawcy lub Usługodawcy lub Organizatora.
 
Oznacza to, że regulamin nie będzie zmieniony bez Twojej wiedzy *. Jeżeli odwiedzasz stronę internetową z naszym certyfikatem, wówczas masz pewność, że nad umową jaką jest regulamin, czuwa zewnętrzna firma dbająca o prawa konsumenta.
 
4
Każdorazowo, gdy chcesz zapoznajesz się z regulaminem posiadającym nasz certyfikat połącznie jest szyfrowane zapewniając wiarygodność otrzymanego dokumentu.
 
Będąc na stronie np. sklepu internetowego, który ma nasz certyfikat, chcąc zapoznać się z regulaminem, otrzymujesz aktualną wersję dokumentu z naszego serwera certyfikacji.